Programi 200: Për kombëtaren!

Programi 200: Për kombëtaren!

Krenaria që sjell kombëtarja në futboll, është tema emisionit “Programi 200”, që u transmetua sot në TV Alsat, në ora 18:00. Të ftuarit Mahir Thaçi – gazetar sporti, Ferit Muharremi – daja e futbollistit të kombëtares Nedim Bajrami, Lulzim Murtezani, profesor i psikologjisë dhe Xhemazije Rizvani – Gazetare, diskutojnë suksesin e kombëtares, sjelljen e tifozëve, çdo të thotë të kesh anëtarin e familjes pjesë e kombëtares, por edhe si duhen parë ata që nuk e shohin kombëtaren fare.

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll, merr pjesë për herë të dytë në kampionatin evropian. Të hënën ka ndeshjen vendimtare me Spanjën, nëse do të kalojë në fazën tjetër.

LEXO EDHE:

Back to top button