Raketa të lëshuara nga Libani jugor drejt Izraelit ndërsa Gaza bombardohet

Raketa të lëshuara nga Libani jugor drejt Izraelit ndërsa Gaza bombardohet

Një sërë raketash janë lansuar në drejtim të Izraelit, raporton Reuters, duke citur tre burime brenda organeve të sigurisë.

Një burim i sigurisë tha se bombardimet janë kryer nga fraksione të ndryshme palestineze, transmeton Telegrafi.

Raketat godisnin pjesën jugore nga ku edhe ishin lansuar raketat, tha burimi i dytë.

Dita e tretë e dhunës së paparë po vazhdon të zhvillohet në kufirin Liban-Izrael, që po konsiderohet si sulmi më vdekjeprurës që nga lufta e vitit 2006.

Raportohet se janë persona janë vrarë, tre pjesëtarë të Hezbollahut, një epror ushtarak izraelitë dhe dy militantë palestinezë.

LEXO EDHE:

Back to top button