Regjistrohet edhe viktima e 10 nga vrasja në shkollën fillore të Serbisë

Regjistrohet edhe viktima e 10 nga vrasja në shkollën fillore të Serbisë

Një nxënëse që po trajtohej në Klinikën e Fëmijëve në Beograd, iu nënshtrua plagëve të cilat i morri gjatë të shtënave në shkollën fillore Vladislav Ribnikar, konfirmoi Ministria e Shëndetësisë, njoftoi RTS.

Vajza u plagos rëndë në sulmin e armatosur që ndodhi më 3 maj dhe ishte e shtruar për kurim në Klinikën e Fëmijëve në Beograd, ku edhe ndërroi jetë.

LEXO EDHE:

Back to top button