Regjistrohet një tërmet i shkallës 3.0 i shkallës Rihter, epiqendra në Kërçovë

Në Maqedoninë e Veriut rreth orës 1:00 është regjistruar një tërmet me magnitudë 3.0 të shkallës Riheter dhe me thellësi 2 kilometra. Raportohet se tërmeti e ka pasur epiqendrën rreth 7 kilometra nga qyteti i Kërçovës dhe rreth 74 kilometra nga Shkupi. Për momentin nuk raportohet për dëme materiale apo në njerëz.

LEXO EDHE:

Back to top button