Renditja e Premier Ligës, në rast se përjashtohet Man. Siti

Mançester Siti mund të përjashtohet nga Premier Liga, pasi akuzohet për shkelje të supozuara të rregullave financiare. Në teori nëse Siti do të përjashtohej nga Premier Liga, të gjitha rezultatet e tyre këtë sezon mund të fshiheshin nga tabela.

Man. Siti i Pep Guardiolës mund të largohet nga Premier Ligës, pas shkeljeve të supozuara financiare. Një sërë dënimesh për Sitin janë të mundshme – nga heqja e pikëve dhe një gjobë deri në rënie në Çampionship apo edhe përjashtim nga Premier Liga.

Akuzat aktuale ndaj Sitit bëjnë të ditura se kampioni në fuqi ka shkelur rregulloret financiare gjatë nëntë sezoneve midis 2009 dhe 2018, plus akuza të mëtejshme për dështimin për të bashkëpunuar me organet hetuese të ligës.

 

LEXO EDHE:

Back to top button