Rrahje me shufra hekuri mes të rinjve në Itali, në gjendje të rëndë 20-vjeçari shqiptar

Një grup të rinjsh u përfshinë në një sherr me shufra hekuri dhe shkopinj midis tyre, shumica prej të cilëve maqedonas.

- Advertisements -

Pas sulmit, një 20 vjeçar shqiptar përfundoi në gjendje të rëndë në kujdes intensiv, pasi humbi ndjenjat.

Ngjarja ndodhi pasditen e djeshme në një shesh publik në Conegliano, një qytet në provincën e Treviso i famshëm në të gjithë Italinë për magjinë e ekipit të volejbollit për femra.

Sulmuesit arritën të shpëtonin para mbërritjes së policisë që po skanon shumë video, si ato të kamerave të vëzhgimit, ashtu edhe videot e ndryshme të marra nga të pranishmit në vend dhe që shpejt u bënë virale në internet.

I dyshuari kryesor për krimin e vrasjes në tentativë është identifikuar dhe tani ndodhet në burgun e Treviso. Ai është një senegalez 23-vjeçar.

 

LEXO EDHE:

Back to top button