(Foto) Rrëzohet një aeroplan ushtarak në Serbi

Mediat lokale raportojnë se njëri nga pilotët ka humbur jetën ndërsa tjetri po kërkohet. Gjithashtu është lënduar edhe një qytetar, në oborrin e të cilit ka rënë avioni. Në vendngjarje kanë arritur përfaqësues të Ministrisë së Mbrojtjes dhe organeve tjera kompetente.

- Advertisment -

Aeroplani është rrëzuar në orën 09;15 të mëngjesit afër maleve të Zvornikut, në Serbi.

Një aeroplan ushtarak është rrëzuar mëngjesin e sotëm në Serbi. Raportohet se aeroplani është rrëzuar në afërsi të Loznicës, konkretisht në zonën e fshatit Brasina. Nuk ka informacione nëse piloti i avionit ka mbijetuar apo ka humbur jetën.

Lajmi në përditësim…

(Foto- Arkiv)

LEXO EDHE:

Back to top button