Rrëzohet një helikopter në Turqi, 9 viktima

Nëntë ushtarë mbetën të vdekur dhe katër u plagosën kur një helikopter ushtarak u rrëzua në Turqinë lindore, njoftoi sot Ministria e Mbrojtjes së Turqisë.
Helikopteri u rrëzua në qytetin Tatvan në provincën e Bitlis, i cili është kryesisht i banuar nga kurdë, raporton AP.

LEXO EDHE:

Back to top button