Rusia planifikon stërvitje të përbashkëta detare me Iranin dhe Kinën

Rusia ka në plan të mbajë stërvitje të përbashkëta detare me Iranin dhe Kinën në Oqeanin Indian më vonë këtë muaj, tha sot ambasadori rus në Teheran Levan Dzagaryan.

- Advertisment -

Të tre vendet mbajtën stërvitje të ngjashme detare në Oqeanin Indian në dhjetor 2019, raporton Reuters.

LEXO EDHE:

Back to top button