Rusia: Zmbrapsëm 4 sulme ukrainase gjatë natës në Zaporizhzhia

Rusia: Zmbrapsëm 4 sulme ukrainase gjatë natës në Zaporizhzhia

Ministri rus i mbrojtjes Sergei Shoigu tha se forcat e tij kishin zmbrapsur përpjekjet e Ukrainës gjatë natës për të thyer vijën e frontit në rajonin jugor të Zaporizhzhia, njoftoi agjencia ruse e lajmeve RIA.

Shoigu u citua gjithashtu nga agjencia e lajmeve Interfax të thoshte se katër sulme të veçanta ukrainase përgjatë frontit ishin ndalur dhe se trupat e Kievit ishin detyruar të tërhiqeshin “me humbje të mëdha”.

Pohimet e tij nuk mund të verifikoheshin në mënyrë të pavarur.

LEXO EDHE:

Back to top button