Sallah pozitiv me “Covid 19”, mungon ndaj Lesterit

Sipas njoftimit të fundit nga Federata e Futbollit të Egjiptit, është mësuar se Mohamed Sallah ka rezultuar sërish pozitiv për “COVID-19” dhe sipas protokollit për pandeminë, do të vazhdojë të jetë i vetëizoluar.

- Advertisment -

Federata e Futbollit të Egjiptit, njoftoi më 14 nëntor se ylli i Liverpullit, i cili ishte pa simptoma, ka rezultuar pozitiv koronavirus.Kjo nënkupton se Sallah do t’i mungojë Liverpullit në sfidën e fundjavës ndaj Lester Sitit gjat gjatë ditës së diel.

LEXO EDHE:

Back to top button