Salma Hayek tregoi se si duket pa grim: Numëroj rrudhat dhe flokët e thinjura

Salma Hayek tregoi se si duket pa grim: Numëroj rrudhat dhe flokët e thinjura

Aktorja Salma Hayek ka shpërndarë në rrjetet sociale një foto në të cilën duket krejtësisht natyrale.

“Zgjimi dhe numërimi se sa flokë të thinjura dhe rrudha e prishën argëtimin këtë mëngjes”, shkroi ajo. Në komente i thanë se nuk kishte arsye të ndihej e pasigurt për bukurinë e saj dhe e lanë me komplimente.

“Po bën shaka? Femra je perfekte”, “Bukuria natyrale nuk llogaritet me vite”, “Nuk ke qenë kurrë më e bukur”, “Salma, festa sapo ka filluar”, “Ti je e bukur brenda dhe jashtë”, janë disa nga reagimet.

Ajo dikur zbuloi se cili “përbërës sekret” është përgjegjës për pamjen e saj rinore dhe pa të meta.

“Unë përdor një ekstrakt nga lëvorja e pemës tepezcohuite, e cila përdoret në Meksikë për trajtimin e djegieve, sepse rigjeneron plotësisht lëkurën. Në Shtetet e Bashkuara askush nuk e përdor atë”, tha ajo për revistën Elle.

Ajo shtoi se e solli në një laborator në Amerikë dhe se studiuesit ishin të befasuar nga rezultatet pozitive.

“Ata pyesnin veten se si ishte e mundur që askush nuk po e përdorte atë.” “Falë këtij ekstrakti, nuk kam nevojë për botox apo mbushës”, thotë ajo.

 

LEXO EDHE:

Back to top button