Serena fiton perballjen familjare ndaj Venusit

LEXINGTON, KENTUCKY – AUGUST 13: Serena Williams (L) and Venus Williams touch rackets after Serena Williams defeated Venus Williams 3-6, 6-3, 6-4 during Top Seed Open – Day 4 at the Top Seed Tennis Club on August 13, 2020 in Lexington, Kentucky. (Photo by Dylan Buell/Getty Images)


Serena Uiliams fitoi 2-1 ndaj motrës së saj më të madhe Venus Uilliams në turneun e Leksingtonit, që po zhvillohet në SHBA. Motra e vogël e familjes fitoi sfidën nr.31 mes tyre, duke udhëhequr 19-12 ndaj Venusit, në përballjet direkte. Sfida zgjati 2 orë e 21 minuta, me Venusin që fitoi 6-3 setin e parë. Më pas erdhi përmbysja e Serenws, që fitoi 6-3 dhe 6-4 dy setet tjera, duke avancuar në çerekfinalet e turneut të Leksington.

Në çerekfinale avancon edhe Kori Gauf, 17-vjeçe, që mposhti 2-1 numrin 11 në botë, bjellorusen Arina Sabalenka. Ky turne i paraprin grand slam të “US Open”, që nis më 31 gusht në Nju Jork.

LEXO EDHE:

Back to top button