Shaqiri: Kthehem edhe më i fortë te Liverpulli


Xherdan Shaqiri nuk do të largohet nga Liverpuli këtë verë. Sulmuesi zviceran vuajti për të gjetur një vend në formacion, duke mos mundur të thyejë konkurrencën e Roberto Firminjos, Mohamed Salahut dhe Sadio Manes.

“Gjithmonë nëse jeni të dëmtuar ose nëse nuk jeni duke luajtur, ju jeni të irrituar. Por mezi pres këtë sezon dhe përpiqem të ndihmoj ekipin gjatë gjithë kohës, kështu që kam mundësinë të luaj si sezonin e parë. Si ekip, thjesht dua që ne të arrijmë shumë gjëra. Unë mendoj se kemi shumë lojtarë të mirë në ekipin tonë, të gjithë mund të luajnë dhe të përpiqemi t’i vështirësojmë zgjedhjet për trajnerin”, tha mes tjerash Shaqiri për faqen zyrtare të skuadrës angleze. 

LEXO EDHE:

Back to top button