Shenjat që tregojnë se zemra juaj nuk po punon siç duhet

Shenjat që tregojnë se zemra juaj nuk po punon siç duhet

Sipas Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve rreth 610 mijë njerëz vdesin nga problemet e zemrës çdo vit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Megjithatë disa shenja në trupin tuaj mund të ju informojnë për problemet e zemrës për të cilat duhet të jeni të vetëdijshëm.

Më poshtë janë disa sinjale që ju duken shumë të zakonshme, por që duhet t’iu kushtoni vëmendje.

  • Dhimbje që ju përhapet në krah
  • Kollitje të vazhdueshme
  • Këmbë të ënjtura
  • Mungesë të oreksit dhe ndjenjë të përzierjes në lukth
  • Nivele ekstreme të ankthit
  • Ligështoheni
  • Lëkura juaj bëhet më e zbehtë

 

LEXO EDHE:

Back to top button