Shkelën masat antiCovid, gjobiten 425 persona

Gjatë 24 orëve të fundit (09/10.02.2021) në gjithë territorin e vendit Ministria për Punë të Brendshme (MPB) ka regjistruar 425 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse si preventivë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Nga Ministria e Brendshme në vazhdimësi bëjnë apel që të respektohen masat dhe protokollet e miratuara nga qeveria e që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button