Shorti, Shqipëria në grup me Kosovën

Sot u hodh shorti për eliminatoret e Botërorit të vitit 2023, në konkurecën e femrave, i cili do të zhvillohet në Australi dhe Zelandën e Re. Maqedonia u ndal në Grupin D së bashku me Anglinë, Austrinë, Irlandën Veriore, Letoninë dhe Luksemburgun.

- Advertisements -

Ndërkohë në Grupin G, Shqipëria do të garojë kundër Kosovës, Armenisë, Norvegjisë, Belgjiksë dhe Polonisë. Plot 51 kombëtare të futbollin, në konkurencën e femrave, janë ndarë në 6 grupe me nga 6 kombëtare, ndërsa tre grupe janë me nga 5 kombëtare.

Fituesit e grupeve kualifikohen në mënyrë të drejtpërdrejtë, ndërsa ato në vendin e dytë do të zhvillojnë sfidat e plej offit.

LEXO EDHE:

Back to top button