Shqipëri, 1 viktimë dhe 49 raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 49 raste të reja me koronavirus nga 2,964 testime të kryera. Në përditësimin ditor të rasteve, Ministria e Shëndetësisë njoftoi se si pasojë e sëmundjes e humbi jetën një qytetar.

- Advertisements -

Po ashtu, brenda ditës janë shëruar 983 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 122,105 që nga fillimi i epidemisë. Ndërsa, aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 84 pacientë nga të cilët 5 pacientë janë në terapi intensive.

LEXO EDHE:

Back to top button