Shqipëri, 116 raste të reja dhe 5 viktima nga COVID-19


Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë bën me dije se janë 5 viktima dhe 116 raste të reja nga covid-19. Ndërkohë që në 24 orët e fundit janë shëruara 150 qytetarë.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 49 raste në Tiranë, 13 në Elbasan, 7 në Kukës, nga 5 raste në Shkodër, Kurbin, Kavajë, Vlorë, nga 4 raste në Durrës, Fier, Has, nga 3 raste në Berat, Kamëz, Gjirokastër, 2 në Kuçovë, nga 1 rast në Krujë, Mirditë, Mat, Bulqizë.
Aktualisht në spitalin Infektiv po trajtohen 189 pacientë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 20 në terapi intensive nga të cilët 8 pacientë janë të intubuar.

LEXO EDHE:

Back to top button