fbpx

Shqipëri, 156 raste të reja me COVID dhe 2 viktima


Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 156 raste të reja dhe 2 humbje jete si pasojë e Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 870 testime për të dyshuar të prekur nga COVID-19, dhe janë identifikuar 156 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2, ndërsa të shëruar rezultojnë 62 qytetarë, si dhe janë shënuar 2 humbje jete.

LEXO EDHE:

Back to top button