Shqipëri, 264 raste të reja COVID dhe 9 viktima

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë shënuar 264 raste të reja me COVID-19 nga 2092 testime të kryera në total. Ndërsa kanë humbur jetën 9 qytetarë.

- Advertisment -

Janë shëruar 589 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 94,431 që nga fillimi i epidemisë. Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 255 pacientë, 11 në terapi intensive, nga të cilët 5 pacientë janë të intubuar.

LEXO EDHE:

Back to top button