Shqipëri, 3 viktima dhe 51 raste të reja me Covid

Në Shqipëri janë kryer 1 995 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 51 qytetarë.
Në 24 orët e fundit janë shëruar 834 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 112,626 që nga fillimi i epidemisë.
Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 116 pacientë, 17 në terapi intensive, nga të cilët 8 pacientë janë të intubuar.
Ndërsa 3 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me covid19.

- Advertisements -

LEXO EDHE:

Back to top button