Shqipëri, 319 raste të reja me koronavirus dhe 3 viktima

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqpëri janë konfirmuar 319 raste të reja me koronavirus, duke shënuar kështu një rekord të ri.

- Advertisment -

Po ashtu tre persona nuk kanë mundur të fitojnë betejën me virusin e rrezikshëm.

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë njofton se 90 persona janë shëruar. Ndërkohë në spitale situata vijon të jetë në nivele shqetësuese. Ministria ka konfirmuar 301 të shtruar në spitalet Covid.

 

LEXO EDHE:

Back to top button