Shqipëri, 376 raste të reja dhe 6 viktima nga COVID-19

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 376 raste të reja me COVID nga 1575 testime në kryera në total.  Gjashtë pacientë të infektuar me COVID që po merrnin trajtim mjekësor nuk kanë mundur ta fitojnë betejën me këtë sëmundje.  Janë shëruar 333 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 37,981 që nga fillimi i epidemisë. Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 263 pacientë, 27 në terapi intensive nga të cilët 3 pacientë janë të intubuar.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button