Shqipëri, 5 viktima dhe 942 raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 942 raste të reja me koronavirus nga 3 856 testime të kryera. Ministria e Shëndetësisë në raportimin ditor të rasteve raporton po ashtu se si pasojë e Covid-19 e kanë humbur jetën 5 qytetarë. Në total, numri i të infektuarve në Shqipëri shkon në 79,934 kurse ai i viktimave rritet në 1,398. Po ashtu, në 24 orët e fundit janë shëruar 455 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 48,377 që nga fillimi i epidemisë.

LEXO EDHE:

Back to top button