Shqipëri, 641 raste të reja dhe 4 humbje jete nga COVID-19

Në 24 orët e fundit në Shqipëri  janë regjistruar 641 raste të reja me COVID-19 nga 3530 testime të kryera në total. Ndërkohë kanë humbur jetën 4 persona. Janë shëruar 379 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 39,625 që nga fillimi i epidemisë. Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 280 pacientë, 33 në terapi intensive nga të cilët 6 pacientë janë të intubuar.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button