Shqipëri, 836 raste të reja me koronavirus dhe 15 viktima

Shifrat e infeksioneve dhe viktimave nga koronavirusi në Shqipëri janë gjithmonë në rritje. Ditën e sotme në Shqipëri janë shënuar 836 raste të reja dhe 15 viktima. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë së Shqipërisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 2 677 testime dhe prej tyre 836 kanë rezultuar pozitivë.

- Advertisment -

Aktualisht në 3 spitalet COVID në Shqipëri, po trajtohen 436 pacientë, 10 në terapi intensive, 5 pacientë janë të intubuar. Në 24 orët e fundit janë shëruar 490 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 15,055 që nga fillimi i epidemisë.

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button