Shtatë të plagosur nga sulmi rus në Kiev

Shtatë të plagosur nga sulmi rus në Kiev

Një vajzë 9-vjeçare është në mesin e shtatë personave që u plagosën pasi Rusia nisi një sulm ajror në Kiev të enjten, tha kryetari i qytetit.

Në një postim në Telegram, kryetari Vitalii Klitschko tha se lëndimet u raportuan në lagjen Darnytskyi të kryeqytetit, shkruan CNN.

Fëmija dhe një vajzë 18-vjeçare u shtruan në spital si pasojë e këtij sulmi, tha ai./Kosovapress

LEXO EDHE:

Back to top button