Lajçak pas takimit me Osmanin: Patëm një bisedë të detajuar dhe të dobishme

Lajçak pas takimit me Osmanin: Patëm një bisedë të detajuar dhe të dobishme

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është deklaruar pas takimit që pati të enjten me presidenten Vjosa Osmani, në Nju Jork.

Lajçak ka shkruar në “X” se me Osmanin patën një bisedë të detajuar dhe të dobishme.

Ai theksoi se kanë rënë dakord që të vazhdojnë diskutimin.

“Pata një bisedë të detajuar dhe të dobishme me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, mbi gjendjen e dialogut dhe rrugën përpara në avancimin e zbatimit të marrëveshjes në rrugën e normalizimit. Ramë dakord të vazhdojmë diskutimin tonë”, ka shkruar ai në “X”.

LEXO EDHE:

Back to top button