Si të përgatisim siç duhet petët e orizit?

Përdoren në ushqimin e shpejtë kinez, me mish, perime, në salca të ëmbla dhe të kripura, por edhe në supa. Përgatitja është krejtësisht e ndryshme nga ajo e zakonshme.

Petët e orizit janë ushqimi kryesor në shumë vende aziatike dhe përdoren shpesh në supa, me mish dhe perime në salcë të ëmbël dhe të thartë, etj… Kanë një teksturë më të lehtë se ato të zakonshmet e bëra me vezë dhe miell, por kur i përgatisni. , duhet të dini disa vepra.

Kuzhinierët profesionistë gatuajnë petë orizi thjesht duke i zhytur në ujë të ngrohtë (jo të ftohtë, jo të nxehtë) për 10-15 minuta ose derisa të zbuten. Ndryshe nga makaronat e grurit, nuk keni pse t’i gatuani fare, mjafton vetëm uji i nxehtë për t’i gatuar.

Kur të jenë zbutur, mund t’i kulloni dhe t’i shtoni mishin, t’i vendosni në një supë ose në një pjatë tjetër. Sigurohuni që ato të jenë gatuar plotësisht në ujë të nxehtë përpara se të hani, pasi petët e papjekura të orizit mund të jenë pak të vështira.

Çfarë kërkohet për përgatitjen?

Gjithçka që ju nevojitet për të gatuar petët e orizit është një tenxhere me ujë të nxehtë dhe një kullesë. Ajo që shqetëson shumë në përgatitjen e tyre është se nuk gatuhen si ato të grurit. Gatimi në ujë të vluar mund t’i zbusë shumë dhe t’i bëjë ato të skuqura dhe të ngjashme me kërpudhat. Thithja në ujë të nxehtë është një mënyrë më e butë për t’i trajtuar ato me ngrohje dhe nuk ka asnjë gabim me këtë metodë.

Si e dini kur janë bërë?

Pasi makaronat të jenë njomur për 10-15 minuta, ato duhet të jenë të buta dhe të lakueshme. Për të provuar, thjesht merrni një copë dhe kafshoni në të – duhet të jetë e butë, por jo aq e butë sa të shkrihet në gojën tuaj, por e përtypur. Në thelb, ato duhet të jenë al dente.

Po sikur të zbuten shumë?

Nëse makaronat janë shumë të buta, do të thotë se i keni mbajtur në ujë për shumë kohë, kështu që herën tjetër zvogëloni kohën në rreth 5 deri në 10 minuta. Gjithashtu, nëse dalin shumë të forta, zgjasni kohën e njomjes në 20 minuta.

Çfarë shije ka petë e përsosur e orizit?

Petët e orizit kanë një ëmbëlsi pak arra që shoqërohet mirë me një shumëllojshmëri pjatash. Edhe pse zakonisht përdoren në pjata të shijshme si ushqimi i shpejtë kinez me mish dhe perime dhe supave, ato mund të jenë gjithashtu përbërësi kryesor në ëmbëlsirat e ëmbla si pudingu i mangos. Ruani në një enë hermetike në frigorifer deri në tre ditë ose në frigorifer deri në dy muaj.

Noodle nuk është vetëm një emër për petët e orizit

Të gjitha petët në kuzhinën kineze njihen ndërkombëtarisht si petë. Por petë mund të bëhen jo vetëm nga orizi, por edhe nga gruri, hikërrori, meli, tërshëra, fasulet, patatet dhe madje edhe peshku. Çdo lloj petë, jo vetëm nga ajo që përbëhen, por edhe sipas formës, ka një emër përkatës në gjuhën kineze, të ngjashëm me llojet e makaronave në italisht. Zakonisht fjala mien (面) përdoret për petët e grurit, shtohet fn (粉) për pjesën tjetër, kryesisht oriz.

LEXO EDHE:

Back to top button