Sileksi demolohet në Baku të Azarbejxhanit


Skuadra e Sileksit pësoi disfatë 0-4 në transfertën në Baku të Azabejxhanit, duke u mundur nga skuadra e Karbahut, në raundin e parë të Ligës së Kampionëve.

Vendasit kishin nevojë vetëm 11 minuta për të hapur rezultatin , përmes Haime Romeros. Në anën tjetër Tanturovski kishte mundësi që të barazojë shifrat, por tentimi i tj kaloi skaj portës kundërshtare.

Ndërkohë Donald Villde Gerier shënoi dy herë me radhë , në minutën e 40-të dhe të 51-të. Ivanovoski kishte mundësin më të mirë për Sileksin që të shënojë golin e ngushëllimit, por topi u ndal në traversë.

Mahir Emerli në 10 minuta para përfundimit të ndeshjes vulosi rezultatin përfundimtar, Karabahu 4, Sileksi 0.

Në raundin e dytë të Ligës së Kampionëve, Karabahu takohet me fituesin e përballjes Sherif Tiraspoll – Foll Esh.

LEXO EDHE:

Back to top button