S’ka fitues, por vetëm dy gola në kohën shtesë

Ndeshja e parë e çerekfinales në Botërorit “Katar 2022”, në mes Brazilit dhe Kroacisë, u mbyll me barazim edhe pas kohës shtesë. Ndeshja u mbyll me porta të paprekura në 90 minuta, ndërsa në kohën shtesë u shënuan 2 gola. Fillimisht ishte Nejmar, që shënoi në fund të pjesës së parë të kohës shtesë, ndërsa Kroacia barazoi shifrat në 1-1 në minutën e 118-të, përmes Petkoviçit. Fituesi do të vendoset përmes penaltive.

LEXO EDHE:

Back to top button