S’ka titull të kampionit për Ronaldon dhe Al Nassr në Arabinë Saudite

Janë shuar tashmë gjasat për Kristiano Ronaldon që të fitojë titullin e kampionit në Arabinë Saudite. Al-Nassr barazoi 1:1 me Al-Ettifaq, për t’i humbur edhe matematikisht gjasat për t’u shpallur kampion.

Me një xhiro të mbetur, Al-Nassr është në vendin e dytë me 64 pikë, pesë më pak se Al-Ittiha, I cili do të shpallet kampion në elitën e futbollit saudit.

Ronaldo ka 14 gola të shënuar dhe dy asistme gjithsej dhe gjendet gjashtë gola larg golashënuesit më të mirë të Ligës Futbollistike të Arabisë Saudite, Abderrazak Hamdallahut nga Al Atihadit me 20 gola.

LEXO EDHE:

Back to top button