Sot mblidhet Këshilli i Sigurimit, do të diskutohet për situatën me Covid-19

Këshilli i Sigurisë Kombëtare sot do të mblidhet për të diskutuar situatën me Covid-19 si dhe masat e marra nga institucionet për ballafaqim me pandeminë.

Në mbledhjen e dhjetë, që do të mbahet në mesditë në Vilën Vodno, përpos anëtarëve të Këshillit, me ftesë të presidentit Stevo Pendarovski, do të merr pjesë edhe ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Mbledhja e fundit e Këshillit të Sigurisë Kombëtare ishte mbajtur më 29 tetor, pikërisht për të diskutuar situatën me Covid-19.

LEXO EDHE:

Back to top button