Sulmi në Athinë/ Ekzekutoi me armë një prej punonjësve të kompanisë, plagosi dy të tjerë, vret veten autori 70-vjeçar

Sulmi në Athinë/ Ekzekutoi me armë një prej punonjësve të kompanisë, plagosi dy të tjerë, vret veten autori 70-vjeçar

Autori 70-vjeçar i sulmit në një prej kompanive detare në Athinë ka kryer vetëvrasje, pasi kuptoi se ishte rrethuar nga policia.

Ai hyri në kompani pak pas orës 10:00 sipas orës lokale dhe hapi zjarr ndaj punonjësve.

Personi që shkaktoi masakrën është një ish punonjës i kompanisë i cili është pushuar para pak kohësh nga detyra e tij në të njëjtën kompani.

Autori qëndroi i armatosur në katin e dytë të godinës që sulmoi, ndërsa zona u rrethua nga forca të shumta policore.

LEXO EDHE:

Back to top button