Sulmuesi i Realit do të vazhdojë karrierën në Bundesligë

Aintraht Frankfurt ka konfirmuar se sulmuesi i Real Madridit, Luka Joviç do të rikthehet në formë huazimi. Joviç nuk është pjesë e projektit të Zinedin Zidanit dhe ka lejen e klubit që të largohet këtë muaj. Edhe pse Milani ka shprehur interesim gjatë verës së kaluar, lojtari vendosi t’i bashkohet ish klubit.

- Advertisment -

“Luka Jovic është afër të huazohet deri në verë. Duhet të bëjmë edhe disa gjëra, siç është testet mjekësore. Sapo të bashkohemi, ai do rikthehet tek ne”, tha drejtori sportiv i klubit gjerman, Fredi Bobiç.

Aintraht Frankfurt e shiti Joviçin të Real Madridi për 63 milionë euro në qershorin e vitit 2019, por nuk ia doli të tregojë kualitetin.

LEXO EDHE:

Back to top button