Sulmuesi kosovar te Fatih Karagumruk në Turqi

Futbollisti shqiptar, Kemal Ademi, është huazuar tek skuadra Fatih Karagumruk deri në fund të sezonit. Pas transferimit të tij të bujshëm në Stamboll, ku u cilësua si zëvendësuesi ideal i Vedat Muriqit, Ademi nuk arriti të përmbushë pritshmëritë që ekzistonin për të. Ademi kishte kaluar një sezon produktiv tek Baseli, ku kishte regjistruar 26 paraqitje dhe kishte shënuar 13 gola. Për Fenerbahcen ai kishte regjistruar dy paraqitje dhe nuk ka arritur të shënojë ndonjë gol. Sulmuesi 25 vjeçar është transferuar në formë huazimi tek skuadra Fatih Karagumruk deri në fund të sezonit

LEXO EDHE:

Back to top button