Talat Xhaferi rizgjidhet kryetar i Kuvendit të RMV-së


 

Me 62 vota pro dhe 43 kundër Talat Xhaferi u rizgjodh kryetar i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV).

Pro votuan deputetët e koalicionit “Mundemi”, deputetët e BDI-së dhe një votë e PDSH-së, derisa kundër ishin deputetët e VMRO-DPMNE-së. Deputetët e koalicionit ASH-Alternativa, braktisën sallën në momentin e votimit.

LEXO EDHE:

Back to top button