Të paktën 34 persona vdesin në Indi pasi pinë alkool toksik

Të paktën 34 persona vdesin në Indi pasi pinë alkool toksik

Të paktën 34 persona kanë vdekur pasi konsumuan alkool toksik në shtetin jugor të Indisë, Tamil Nadu, thonë zyrtarët.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen Kallarkuruchi ku disa banorë u sëmurën pasi i konsumuan pijet alkoolike gjatë së martës.

Të paktën 80 persona të tjerë po trajtohen në spitale për sëmundje të tilla si diarreja e tepërt dhe zyrtarët thonë se numri i të vdekurve mund të rritet.

Deri më tani janë arrestuar dy persona dhe po vijon një hetim më i gjerë.

Autoritetet kanë pezulluar gjithashtu një zyrtar të lartë të policisë dhe dhjetë anëtarë të krahut të zbatimit të ndalimit të shtetit – i cili është jashtë kontrabandës së alkoolit të paligjshëm në shtet, për neglizhencë.

LEXO EDHE:

Back to top button