Të shtëna me armë në një hotel në Michigan, një i vdekur dhe disa të plagosur

Të shtëna me armë në një hotel në Michigan, një i vdekur dhe disa të plagosur

Një person ka vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur pas një sulmi me armë në hotelin Hampton Inn në Dearborn, Michigan.

Autori ende nuk është arrestuar, ndërsa gjysmë ore pasi ka hapur zjarr për herë të parë ka vazhduar të qëllojë.

Të shtënat kanë nisur nga një dhomë në katin e tretë të hotelit.

Forca të shumta policie ndodhen në vendngjarje për të kontrolluar situatën.

Në një postim në Twitter, policia lokale thotë se ka një “skenë aktive të të shtënave” dhe thekson se është një “situatë e rrezikshme”.

Në zonë kanë mbërritur autoambulancat dhe makinat e patrullës, ndërsa banorëve u është dhënë urdhër evakuimi.

LEXO EDHE:

Back to top button