Tekniku portugez, favorit i parë pas Ançelotit për stolin e Brazilit

Brazili është në kërkim të një trajneri pas tërheqjes së Tite-s nga Kupa e Botës dhe rasti i Horhe Hesus fiton pikë nëse Karlo Ançeloti nuk vjen.

Tekniku portugez me shumë eksperiencë aktualisht po merr pikë për të marrë përsipër kombëtaren e Brazilit , siç raportojnë mediat vendase .

Konfederata Braziliane e Futbollit ka si prioritet Karlo Ançelotin, por ky skenar nuk ka gjasa pasi trajneri italian i Real Madridit ka thënë më parë se nuk do të largohet nga “Los Blancos”.

LEXO EDHE:

Back to top button