Ten Hag me rregulla të reja, “imiton” Aleks Fergusonin

Trajneri i ri i Man. Junajted, Erik Ten Hag, i ka dhënë disa urdhra shumë specifike stafit të terrenit të tij. Lojtarët e “Djajve të Kuq”, kanë bërë punë gjatë sezonit dhe jashtë sezonit për të mbajtur veten në formë të mirë përpara ediconit të ri. Ata janë gati të marrin shijen e tyre të parë për t’u stërvitur nga Ten Hag dhe stafi i tij.

Sipas “The Mirror”, Ten Hag ka urdhëruar stafin e fushës të shkurtojë barin në saktësisht 15 mm në mënyrë që të lejojë lojtarët të arrijnë shpejtësinë me stilin e tij të pasimeve dhe kërkesat që vijnë me të. Besohet gjithashtu se holandezi do të shikojë gjendjen e përgjithshme të lojtarëve të tij gjatë dy ditëve të para të stërvitjes, por do të përfshijë fitnesin dhe kalimin në stërvitjet e tij në vend të ushtrimeve thjesht të bazuara në fitnes.

Ten Hag do të shpresojë të imitojë atë që Sir Alex Ferguson arriti në klub dhe duket se ai do të zbatojë një rregull që u prezantua për herë të parë nga Fergusoni.

LEXO EDHE:

Back to top button