Tensionohet gjendja në Kongresin amerikan, raportohet për të plagosur

Mbështetësit e Donald Trump kanë arritur që t’i kalojnë barrierat mbrojtëse dhe të futen në brendësi të Kapitolit në SHBA. Ndërkohë, raportohet edhe për të shtëna armësh brenda Kongresit dhe për të plagosur, bëhet fjalë për një femër që ka marrë plagë në gjoks nga një armë zjarri dhe është në gjendje kritike për jetën. Po ashtu, raportohet se votimi për certifikimin e votave elektorale është pezulluar, pasi protestuesit u futën në ndërtesë.

LEXO EDHE:

Back to top button