Tentoi të fuste në Shqipëri 11 kg heroinë, arrestohet në Morinë 39-vjeçari nga Kosova

Tentoi të fuste në Shqipëri 11 kg heroinë, arrestohet në Morinë 39-vjeçari nga Kosova

Një 39-vjeçar nga Kosova ka rënë në prangat e policisë, pasi tentoi të fuste në Shqipëri përmes kufirit të Morinës kokainë.

Në automjetin e 39-vjeçarit A. K tip  “Volkswagen” u gjetën 11 kg heroinë e ndarë të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Vijojnë hetimet e përbashkëta për dokumentimin e kësaj veprimtarie kriminale, si dhe për identifikimin dhe kapjen e shtetasve të tjerë që mund të jenë implikuar në këtë rast.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Kukës, për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE:

Back to top button