Tërmet 4.9 ballë mes ishullit grek dhe Turqisë

Tërmet 4.9 ballë mes ishullit grek dhe Turqisë

Një tërmet me magnitudë 4.9 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur pak më parë mes Samosit dhe Turqisë.

Konkretisht, sipas zgjidhjes së rishikuar të Institutit Gjeodinamik, tërmeti ka ndodhur në orën 07:19 të mëngjesit, me qendër 25 kilometra në veri-verilindje të Vatheos Samos.

Megjithatë, thellësia fokale e tërmetit është llogaritur në 12.9 kilometra.

LEXO EDHE:

Back to top button