Tërmet i fortë në Kaliforni

Tërmet i fortë në Kaliforni

Në Kaliforni, një tërmet me magnitudë 5.5 goditi afër liqenit Almanor në veri të Kalifornisë. Tërmeti, i regjistruar nga Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së në orën 16:19 me orën lokale, u ndje deri në Sacramento dhe u pasua nga disa pasgoditje, por nuk shkaktoi dëme të konsiderueshme.

Banorët e Sacramentos raportojnë se kanë ndjerë efektet e tërmetit. Zyrtarët federalë paralajmëruan se rreziku i dështimit ishte minimal për shumicën e njerëzve.

LEXO EDHE:

Back to top button