Tërmet në Greqi

Tërmet në Greqi

Tërmet me magnituës 3.5 rihter në Samos të Greqisë.

Epiqendra e tërmetit ishte 16 kilometra në veri-lindje të Karlovasi Samos dhe thellësia fokale ishte 12.5 kilometra.

Më herët, një tjetër tërmet me magnitudë 3.3 ka ndodhur në brigjet e Samosit, pranë bregdetit turk.

LEXO EDHE:

Back to top button