Tirana e nis vrullshëm merkaton e janarit, afron sulmuesin e kombëtares

Tirana njoftoi në orët e vona të mbrëmjes së djeshme afrimin e parë të merkatos së janarit. Bardheblutë arritjën marrëveshjen me Young Boys për huazimin e sulmuesit Taulant Seferi.

Në deklaratën për shtyp të klubit të Tiranës lexohet: “Pas bisedimeve të orëve të vona mes dy presidencave, u arrit bashkëpunimi për të patur në organikën e ekipit tonë 24-vjeçarin”.

Seferi është prej kohësh pjesë e Young Boys dhe gjithashtu lojtar i kombëtares shqiptare të futbollit.

LEXO EDHE:

Back to top button