Tite, me akuza të rënda ndaj futbollistëve të Tunizisë

Trajneri i kombëtares së Brazilit, Tite ka akuzuar futbollistët e Tunizisë se kanë pasur për qëllim që të lëndojnë Nejmarin në miqësoren e zhvilluar në Paris. Tite beson se skuadra e Tunizisë bëri një lojë aq agresive, duke tentuar ta lëndonin Neyamrin para Kupës së Botës.

Brazil’s Neymar, foreground, grimaces in pain during the international friendly soccer match between Brazil and Tunisia at the Parc des Princes stadium in Paris, France, Tuesday, Sept. 27, 2022. (AP Photo/Christophe Ena)

 

“Loja në fushë, e dinim se do të ishte kompetitive, por s’e imagjinoja lëvizjen që ndodhi ndaj Nejmar-it. Është një lëvizje që e përjashton lojtarin nga Kupa e Botës.

Shpirti kompetitiv nuk lejon të luash një miqësore pa përplasje emocionale, kështu që ne donim të përgatiteshim dhe ne rrezikuam, po. Por, kështu vendosëm” tha mes tjerash Tite.

 

Kombëtarja e Brazilit mori një fitore me rezultat 5:1 ndaj Tunizisë, në një ndeshje që u përcoll me disa skandale.

LEXO EDHE:

Back to top button