Trajneri i Shqipërisë U-21 me koronavirus!

Alban Bushi nuk do të jetë në gjendje që të drejtojë ekipin e Shqipwrisw U21 në dy ndeshjet e radhës. Kjo sepse tekniku i 21-vjeçarëve ka dalë pozitiv me “Covid-19” pas testimit me tampon.

Kundër Kosovës dhe Anglisë, ekipin do ta drejtojë specialisti i njohur dhe një prej ish-trajnerëve të kombëtares shqiptare, Xhemal Mustedanagiç. Në kushtet e emergjencës Federata dhe Drejtoria Teknike ka vendosur t’ja besojë drejtimin e kuqezinjve, specialistit që ka mbi një dekadë që shërben në Shqipëri.

 

LEXO EDHE:

Back to top button